Beidzot prāmis


Tieši šāds izsauciens seko ja visas nakts garumā jābrauc cauri Polijai un tikpat raiti visu dienu Vācijai. Kad vakarā ap krēslu nokļuvām Francijā tad arī izsaucos: ''Beidzot prāmis''.

Prāmju līnija Dovera - Kalē tika atklāta 1987. gadā. Pēdēja gada laikā tika pārvadāti vairāk nekā 10 miljoni pasažieru, 2 miljoni automašīnu un 74 tūkstoši autobusu. (Precīzāka statistika pieejama doverport.co.uk)

Nekad iepriekš nebiju pārvietojies ar prāmi ja neskaita to kas Līvānos ceļ pāri Daugavai. Arī uz tradicionālā Stokholmas kruīza nav bijusi izdevība viesoties.
Šis gan nebija ne tuvu pielīdzināms atpūtas braucienam jo nāca miegs un biju pārguris līdz nemaņai. Apbrīnoju tos pārvadātājus kas katru nedēļu kursē tieši šajā maršrutā. Ko tik cilvēki dēļ naudas nedara.

Varēja jau būt arī ļaunāk jo sieviete ar kuru kopā dažādu iemeslu dēļ bijām izvēlējušies doties pie britiem tieši šādā veidā. Pavisam nevilšus aizmirsa piebilst par saviem cigarešu krājumiem no trešās valsts.  Ikdienišķas sarunas rezultātā to noskaidroju un somas saturs tika operatīvi iztīrīts.